Inspectie en advies
We bekijken de staat van de schoorsteen en adviseren of impregneren nu zinvol is.
Bescherm je woning of bedrijfspand
Schoorsteen impregneren is het aanbrengen van een onzichtbare, waterafstotende vloeistof op het metsel- en voegwerk van je schoorsteen. De impregnering voorkomt dat regenwater en vocht in de stenen en voegen trekken.
Resco impregneert al meer dan 40 jaar schoorstenen door heel nederland. We werken met Ventosil TK8, een impregneermiddel dat bedoeld is voor gevels en metselwerk. Zo blijft je schoorsteen droog, sterk en lekvrij.
Een schoorsteen steekt boven het dak uit en staat daardoor aan alle kanten vol in de wind en regen. Slagregen raakt het metselwerk vaak schuin en met kracht, waardoor water dieper in stenen en voegen dringt.
Dat vocht kan via de schoorsteen naar binnen trekken en zorgt dan voor natte plekken op zolder of langs het rookkanaal. In de winter bevriest het water in de stenen, waardoor steen en voegwerk kunnen stukvriezen.
Een geïmpregneerde schoorsteen neemt veel minder water op. Daardoor gaat het metselwerk langer mee en voorkom je vochtdoorslag en lekkages in je woning.
Voordelen van schoorsteen impregneren
Sinds 1984 dé specialist in gevelonderhoud & isolatie in de Achterhoek.
Persoonlijke aanpak en eerlijk advies. Wij denken met je mee.
Op impregneren en voegwerk ontvang je 10 jaar garantie. Coating 5 jaar.
Lokaal betrokken en snel ter plaatse in heel de Achterhoek en omstreken.
Wanneer laat je je schoorsteen impregneren?
Een schoorsteen die vocht opneemt, herken je vaak aan een paar duidelijke signalen. Let vooral op de volgende punten:
Heb je een nieuwe of net gerenoveerde schoorsteen? Dan is impregneren een slimme manier om het metselwerk vanaf het begin goed te beschermen.
Impregneren werkt alleen goed op metselwerk dat technisch in orde is. Een impregnering dicht namelijk geen scheuren, open voegen of lekkende loodaansluitingen.
Daarom controleren we eerst de stenen, het voegwerk, de schoorsteenkap en het lood rondom de schoorsteen. Vinden we gebreken, dan herstellen we die eerst via schoorsteenrenovatie of lood vervangen. Pas daarna brengen we de impregnering aan.
Ook je dak of beton beschermen?
Vraag vrijblijvend een offerte aan
Naast gevels impregneren we ook andere onderdelen van je woning. Bekijk onze pagina’s over dak impregneren en beton impregneren voor meer informatie over deze behandelingen.
Benieuwd naar onze aanpak bij vervuilde gevels? Bekijk dan onze pagina over gevelreinigen voor meer informatie.
Hoe wij te werk gaan?
Als familiebedrijf uit Ruurlo met een vestiging in Denekamp, staan we sinds 1984 bekend om vakmanschap uit de Achterhoek. Op ons impregneerwerk geven we tot 10 jaar garantie, dus je weet dat je gevel goed beschermd blijft. We reageren binnen 24 uur op werkdagen op je offerteaanvraag en denken graag met je mee over de beste aanpak. Laat je samen met buren de gevels impregneren, dan profiteer je bovendien van onze buurtkorting.
Voor en na
Voor
Na